Carnaval vieren op Bonaire wordt onder andere omstandigheden gevierd dan de carnaval die ik als Limburgse gewend ben. Het is namelijk warm en zweet gutst langs de lichamen. Dit keer geen Limburgse Schunkeln muziek, waarop gedanst wordt met in elkaar gehaakte armen, maar swingende Caribische muziek. Gooi die heupen maar los.
Kom maar op met die heupen
“Als ik plaats genoeg heb om te swingen dan mag je hier komen staan”, zegt een local terwijl haar heupen op en neer wiegen. Gretig neem ik plaats in het kleine stukje schaduw nadat ik na twee uur wachten besloten heb de optocht tegemoet te lopen. Kleurrijke carnavalspakjes en de meest prachtige kunstwerken van hoofdtooien passeren daarna de revue.
Dit keer niet veel tekst. Bekijk de foto’s van Carnaval vieren op Bonaire.
Brazilian Carnaval
Terwijl de foto’s voorbij komen van het carnaval in Limburg waarbij iedereen dik ingepakt is, is het op Bonaire een ander verhaal.
6 comments
Dank je dat je me toch even hebt meegenomen in dit mooie spektakel!
Hey Wilma, Volgend jaar mag jij dit spektakel mee maken. Heel veel plezier nog in NL.
Lijkt me zoo ontzettend mooi om mee te maken. Hoorde dus laatst dat er een soort brazilliaanse Carnaval is in Rotterdam, zo rond de gaypride. Misschien daar eerst heen en dan ooit nog naar bonaire of brazillie om carnaval te vieren.
Hi Julia, ik heb nog nooit carnaval meegemaakt in Brazilië. Ik kan dus niet vergelijken. Als je een keer met vakantie gaat naar Bonaire in de carnavalsperiode is het leuk om mee te maken. De optocht is niet super groot maar wel kleurrijk.
Zomers sfeertje!
haha, inderdaad Peter. Even iets anders dan in Nederland op dit moment (brrrr).